Péče o blízkého

Nemoc v rodině

Prosím kontaktujte mě v případě podezření na vážný zdravotní problém u Vašeho blízkého. Některých věcí si člověk sám nevšimne, když jde o vlastní tělo, na něž je zvyklý. Tak můžete včas rozpoznat hrozící nemoc třeba když Váš příbuzný: zhubne, hůře chodí, motá se, hůře vidí, neslyší, zapomíná (demence), chrápe, je bledý, chraptí, kašle nebo více kašle, kulhá, zastavuje se při chůzi (nemoc srdce či cév či ortopedický problém), zanedbává se, je líný mrzout (může jít o depresi), má nehojící se kožní vřídek (nádor), hrbí se (osteoporóza) atd.

Propuštění z nemocnice

Do tří dnů (nejlépe ihned) mě prosím alespoň telefonicky informujte, že je Váš příbuzný doma, ať můžeme zajistit vše potřebné.

  • Léky: oddělení většinou vydávají léky tak, aby vystačily na tři dny nebo ve svátky do nejbližšího pracovního dne. Prosím schraňujte rozpis léků pro další domluvu se mnou.
  • Pomůcky: předepsat mohu: inkontinenční vložky a pleny, stomické pomůcky, podložky, gázu a krytí, hole, zvýšené prkénko na WC, sedačky a desky do koupelny, tolatetní křeslo. Bohužel praktický lékař nemůže předepisovat chodítka, lůžka, madla ani invalidní vozíky – je třeba zajistit přes odborného lékaře. V případě potřeby rady v této věci se obracejte nejlépe na oddělení, kde byl pacient hospitalizován.
  • Propouštěcí zprávu: vždy potřebuji aspoň jedno paré. V nutném případě Vám zprávy můžu rozkopírovat v ordinaci.